Бюгельний зубний протез

Бюгельні протези застосовуються для знімного протезування. Він невеликий, довговічний, міцний та дуже зручний. Бюгельгерне протезування використовуються у стоматології, коли неможливо використовувати мостоподібний протез потрібної форми та розміру. Бюгельний протез дозволяє використовувати як опору також і свої зуби. Такий зубний протез зовні нічим не відрізняється від натуральних зубів.

Особливості бюгельного протезування

Бюгельні протези – це складні вироби:

 1. каркасу з металу, що складається із дуги;
 2. основи зі штучними зубами.

стоматолог протез кременчуг

Каркас протеза — це дуга:

 1. замки;
 2. кламери;
 3. балкові кріплення;
 4. телескопічні сполуки.

Сполучні елементи бувають:

 • пружинними або напіврухливими;
 • шарнірними чи рухомими;
 • жорсткими.

Бюгельні протези за відгуками пацієнтів мають кілька важливих переваг, завдяки яким бюгельне протезування сьогодні вважається одним із найпопулярніших.

 • Довговічність. Такі протези можуть прослужити понад десять років.
 • Зручність. Замість масивної конструкції із пластмаси в протезі використовується дуга з металу, яка не закриває небо та не заважає пацієнтові у розмові, відмінності смакових відчуттів під час їжі.
 • Міцність. В основі виробу лежить каркас із литого металу.
 • Знімність. Легко витягаються з порожнини рота для очищення.
 • Немає болючісті. При пережовуванні їжі навантаження рівномірно розподіляється на всю щелепну дугу, тому пацієнт не відчуває болю.

Особенности бюгельных протезов, используемых в кабинете «Стоматолог і Я»в Кременчуці

Кламери

Кламмери – це невеликі гачки, якими протез закріплюється до зубів-опорів. Вони щільно охоплюють зуб, у результаті досягається міцна фіксація конструкції на щелепи. Кламмери відливаються спільно з каркасом, тому відрізняються такою ж міцністю, довговічністю та надійністю, як і основний виріб.

Такі бюгельні протези за відгуками пацієнтів зручні, але не дуже естетичні, тому що при розмові, посмішці можуть бути видні елементи металу.

Замкові кріплення

Бюгельне протезування з використанням протезів на замках не менш популярне. У таких стоматологічних виробів немає гачків з металу, тому їхній зовнішній вигляд відрізняється більшою естетичністю. Конструкції мають легку мостоподібну форму, що передає навантаження на зуби-опори.

Щоб захистити зуби, на які спирається протез, на них встановлюються коронки із металокераміки. Вони вбудовується одна частина замку. Друга знаходиться на протезі. При встановленні виробу відбувається замикання замків і досягається міцне, надійне з’єднання конструкції з опорою.

Замкове кріплення дозволяє:

 • швидко встановити протез;
 • виключити його усунення при жуванні;
 • швидко зняти конструкцію для очищення.

Такі протези складні у виготовленні, вимагають абсолютної точності у розрахунках, що призводить до підвищення вартості протезування.

Телескопічні кріплення

Протези з таким кріпленням мають базис, нижню частину коронки, яка накриває опорний зуб, знімну верхню частину коронки, за допомогою якої забезпечується з’єднання базису з опорою. При встановленні кріплення забезпечує міцне зчеплення всіх елементів, що підвищує стійкість протеза. Зняти конструкцію можна, потягнувши її у зворотному напрямку від зубів.

Також бюгельні протези в Кременчуці, які використовуються для протезування, можуть бути:

 • Безметалевими – у таких протезів основа, на якій розташовуються зуби, виконується із пластику. Вони призначаються пацієнтам, які мають алергія на різні види сплавів. Прикладом таких протезів можуть бути вироби з ацеталу, що відрізняються зручністю та легкістю.
 • Протези з металом – каркаси таких протезів виготовляють із застосуванням різних сплавів – золотоплатинового, хромокабальтового. Такі вироби мають монолітний, литий каркас підвищеної міцності.

Коли рекомендовано використовувати бюгельні протези

Бюгельні протези за відгуками пацієнтів допомагають ефективно вирішити проблему відсутніх зубів, відновити жувальну функцію та естетичність зубного ряду. Таке протезування рекомендується при:

 • відсутності передніх зубів;
 • відсутність зубів на нижній дузі;
 • наявність дефектів з одного боку дуги;
 • наявності пародонтозу – протези допомагають зміцнити зуби, що хитаються;

Стоматологи, які використовують бюгельні протези в Кременчуці, можуть позбавити пацієнта дискомфорту, запропонувавши одне з кращих рішень у знімному протезуванні. Завдяки міцності та довговічності результати лікування зберігатимуться протягом кількох років, протягом яких пацієнти не відчуватимуть дискомфорту та незручностей.

Догляд за бюгельними протезами

Протез потребує такого ж догляду як справжні зуби. Для їхнього очищення зовсім не обов’язково витягувати протез із ротової порожнини. Він може залишатися на місці під час виконання гігієнічних процедур, що дозволяє уникнути психологічного дискомфорту.

Бажано раз на добу потрібно витягувати протез для повноцінної обробки.

Іноді протезу може знадобитися ремонт. Тоді сміливо звертайтеся до наших стоматологів у Кременчуці для проведення коригування.

Стоматологи в кабінеті «Стоматолог і Я» призначають бюгельні конструкції після детального обстеження індивідуальних особливостей пацієнта. Тому результати протезування відрізняються комфортом, довговічністю, відсутністю проблем зі здоров’ям та станом ясен.

Якщо у вас немає частини зубів і хочете отримати хороші зуби, звертайтеся до нашого стоматологічного кабінету в Кременчуці. Наш стоматолог-ортопед підбере найкращий вид протеза для вашого випадку. Відгуки про роботу стоматологів кабінету.

Звоните, тел.: 067 957-57-77, 095 324-04-26, 0536 70-07-54,

Поділитися
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (8 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...