Що таке ендодонтія?

Термін «ендодонтія» походить від двох грецьких слів — «ендо», що означає всередині, і «одонс», що означає зуб. У сукупності ці слова означають дослідження внутрішньої частини зуба або зубної пульпи. Фахівці-ендодонти знайомі з низкою захворювань, пов’язаних із пульпою зуба, та методами їх лікування.

Зубна пульпа – це внутрішня частина зуба. Пульпа захищена зовнішньою частиною зуба, емаллю, а також дентином, який лежить під емаллю. Ця тверда оболонка м’якоті захищає її від зараження мікробами, присутніми в роті. У випадках карієсу цей зовнішній покрив руйнується, утворюючи отвори або порожнини, які піддають зубну пульпу впливу цих мікробів, а також високих і холодних температур. Оскільки пульпа багата нервами та кровоносними судинами, інфекція пульпи може призвести до чутливості та зубного болю.

Деякі з процедур, які використовуються в ендодонтії, включають:

Лікування кореневих каналів – це одна з найпоширеніших процедур лікування пульпи зуба у випадках карієсу зуба середнього та важкого ступеня. Інфікований зуб розкривають на коронці, щоб забезпечити доступ до кореневого каналу всередині. Увесь інфікований матеріал видаляється, а після очищення зуба кореневий канал розширюється, щоб його можна було заповнити тимчасовою зубною пломбою. Після загоєння зуба цю тимчасову пломбу видаляють, замінюють постійною пломбою, а зуб пломбують, щоб запобігти рецидиву інфекції. Коронка може бути встановлена ​​на зуб, щоб захистити запломбований зуб від пошкодження.

Повторне ендодонтичне лікування, яке передбачає видалення захисної коронки та пломби всередині, щоб можна було повторно вилікувати та запломбувати зуб, який не зажив належним чином або у якого виникли нові проблеми.

Лікування травм або тріщин на зубах, які зачіпають пульпу.

Що таке ендодонтія?Що таке лікування кореневих каналів?

Лікування кореневих каналів – це стоматологічна процедура, яка може знадобитися у випадках середнього та важкого карієсу. Процедура використовується для лікування інфекцій, які вразили центр або пульпу зуба, де містяться кровоносні судини та нерви зуба. Цей вид лікування ще називають ендодонтією.

Зуб складається із зовнішньої твердої оболонки або емалі та внутрішнього дентину, який оточує м’яку пульпу в центрі зуба. Верхня, видима частина зуба називається коронкою, а частина, розташована всередині щелепи, є коренем зуба, який кріпить його до кістки щелепи.

Кореневий канал містить внутрішню пульпу, яка тягнеться від коронки до кореня. В зубі може бути більше одного кореневого каналу. Зазвичай існує один кореневий канал для передніх різців та іклів, тоді як премоляри та моляри можуть мати два-три кореневі канали.

Необхідність лікування кореневих каналів

Лікування кореневих каналів часто показано людям із карієсом, спричиненим бактеріями, присутніми в порожнині рота.

Карієс може призвести до:

Інфекція пульпи зуба, яка може руйнуватися та відмирати. Коли інфекція прогресує, бактерія проникає в корінь і призводить до запалення тканин навколо кінця зуба, що призводить до зубного болю і навіть зубних абсцесів.

Важка травма зубів з ерозією емалі та оголенням внутрішньої пульпи зуба.

Підтікання пломби і оголення пульпи зуба.

Що включає в себе лікування кореневих каналів

Що таке ендодонтія?Перед початком лікування робиться рентгенівський знімок ураженого зуба, щоб визначити ступінь пошкодження. Потім ділянку, яка підлягає обробці, знеболює за допомогою ін’єкції місцевого анестетика, щоб забезпечити безболісність процедури.

Зуб розкривається на коронці, щоб забезпечити доступ до кореневого каналу всередині. Будь-яка інфікована пульпа видаляється, а абсцеси можуть бути дреновані, щоб переконатися, що зуб вільний від інфекції, що є дуже важливим кроком у лікуванні кореневого каналу.

Після видалення всієї інфекції кореневий канал очищають і формують для підготовки до пломбування. Коренева пломба, що складається з гумового матеріалу, потім стискається в канал, щоб закрити його назавжди.

Після пломбування кореневого каналу зуб відновлюється та пломбується іншою пломбою або коронкою. Цей процес може включати кілька візитів до стоматолога і може тривати довше, якщо мова йде про задні, а не про передні зуби.

Профілактика рецидивів інфекції інших зубів

Важливо запобігти карієсу, дотримуючись правил гігієни зубів, уникаючи солодкої їжі та кинувши палити.

 

Поділитися
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (5 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...